poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj287
mod_vvisit_counterWczoraj778
mod_vvisit_counterTen tydzień287
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.4981
mod_vvisit_counterTen miesiąc14012
mod_vvisit_counterPoprz. mies.21124
mod_vvisit_counterWszystkie2562357

Czytelnicy online: 10
Twój IP: 107.21.85.250
Dziś jest: 2022-01-24 10:44Merkaba w Egipcie

 

MERKABA  z ROZSZERZONYM programem oraz zwiedzaniem


warsztat prowadzi Tom de Winter

22 – 29 maja w Egipcie

 

UWAGA: możliwość  uczestniczenia tylko:

- w wycieczce do Kairu (26 maja) połączonej z prywatnym zwiedzaniem Wielkiej Piramidy Cheopsa

- lub tylko w prywatnym zwiedzaniu Wielkiej Piramidy Cheopsa

 

Mamy piramidę tylko do naszej dyspozycji tzw. private hours od 16.00 do 18.00 i  w tych godzinach Tom de Winter poprowadzi medytację. 

 

22-29 maja: brak wolnych miejsc w samolocie. Możliwy przelot i zakwaterowanie we własnym zakresie (np www.triada.pl  też leci 22 maja)  i dojeżdzanie na warsztaty. Lub przelot we własnym zakresie a zakwaterowanie razem z uczestnikami warsztatu.

.

Zapraszam na  warsztat rozwoju osobistego MERKABA, który po raz pierwszy  organizowany jest dla polskich uczestników w Egipcie. Warsztat poprowadzi Tom de Winter (www.linko.org),  którego regularnie zapraszam do Polski od kilku lat. Oprócz rozszerzonego programu zajęć będzie możliwość uczestniczenia w wycieczkach do Kairu, Gizy, świątyń w Luksorze i Karnaku. 

Merkaba to żyjące pole energetyczne człowieka. Aktywacja tego pola otwiera niewiarygodne możliwości, od ochrony po uzdrawianie siebie i innych. Medytacja Merkaba to 17 oddechów, połączonych z odpowiednimi mudrami i komendami dotyczącymi prędkości i kierunków rotacji pola, wszystkie te dane pochodzą ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio Egipcjan.
Podstawowym warunkiem doświadczania pozytywnego wpływu pola Merkaba na wszystkie aspekty naszego życia jest wypełnienie jego czystą, bezwarunkową miłością.

Merkaba powstaje przez połączenie trzech słów: Mer - Ka - Ba
a słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i znaczą: Ciało - Umysł – Duch


Merkaba oraz związany z nią symbol Kwiatu Życia występuje praktycznie na całym świecie.  Został odnaleziony w Egipcie, Syrii, Jordanii, Japonii, Chinach, Peru, Polsce i w wielu innych krajach. Ale  najbardziej  związany jest ze Starożytnym Egiptem i mityczną Atlantydą.

Warsztat obejmuje m.in.:
- naukę medytacji aktywującej pole Merkaba
- świętą geometrię ciała świetlistego
- siłę intencji
- starożytne praktyki oddechowe
- uzdrawianie wewnętrznego dziecka

oraz dodatkowo:

- fizyczne odczuwanie Merkaby
- programowanie Merkaby
- tworzenie Merkaby np. wokół własnego mieszkania, domu
- kreowanie  rzeczywistości

Podstawowym warunkiem doświadczania pozytywnego wpływu pola Merkaba na wszystkie aspekty naszego życia jest wypełnienie jego czystą, bezwarunkową miłością. Ostatecznym celem stosowania Merkaby  jest samorealizacja – wypełnienie życiowej misji człowieka  na Ziemi. Jako że Merkaba jest polem programowalnym, analogicznie do kryształów, które mogą przechowywać i przesyłać zakodowaną informację, można w niej umieścić dowolną intencję, która będzie do odwołania realizowana. Pole Merkaby można dowolnie programować dla realizacji własnych potrzeb lub dla dobra całego świata.

Więcej o Merkabie, Kwiecie Życia,  Świętej Geometrii, Tomie de Winter  znajduje się na: http://www.merkaba.pl oraz http://www.agnieszkajurko.pl.

Warto zapoznać się z książką: ' Pradawna tajemnica Kwiatu Życia' Drunvalo Melchizedeka, aby zakupić kliknij tutaj.

Opłata:  2089 zł za przelot i zakwaterowanie w 4* hotelu w Hurghadzie oraz 1090 zł za warsztat Merkaba.

WAŻNE:

- ilość miejsc ograniczona,

- zapisy i zaliczki przyjmowane są najpóźniej do 15 marca 2009, dokładne terminy wpłaty zaliczek znajdują się poniżej. O miejscu decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłaty zaliczek

- istnieje możliwość zabrania osób towarzyszących nie uczestniczących w warsztacie.  Osoba towarzysząca płaci dodatkowo 290 zł tzw. opłaty organizacyjnej

- warsztat jest tłumaczony z języka angielskiego na polski


Opłata  2 089 zł zawiera:
* nocleg za osobę w pokoju 2- lub 3-osobowym (ostatnia zgłoszona osoba, jeżeli będzie nieparzysta, będzie spać na dostawce/dodatkowym łóżku w pokoju 2os.)
* ubezpieczenie na 7 dni
* przelot w dwie strony Warszawa – Hurghada – Warszawa
* zakwaterowanie w Hotelu Calimera Active Hotels 4* all inclusive (3 posiłki i napoje w cenie),  http://www.calimerahurghada.com
* transfer lotnisko-hotel-lotnisko
* opiekę rezydenta
* podatek VAT
Cena gwarantowana,  niezależna  od wzrostu kursu walut lub zwiększonej dopłaty paliwowej.

Cena nie zawiera:
* opłaty za warsztat Merkaba
* wizy egipskiej 15 USD płatnej w Egipcie na lotnisku
* wycieczek fakultatywnych
* napiwków i innych wydatków osobistych


Wyjazd jest organizowany przy współpracy z biurem podróży  Scan Holiday s.c., ul. Grochowska 12b, 04-217 w Warszawie. Osoba kontaktowa: Pani Małgorzata Pilachowska, email: scanholiday@wakacyjnecentrum.pl . Dla każdego uczestnika wyjazdu miła niespodzianka od Scan Holiday s.c.


Opłata za warsztat Merkaba: 1090 zł
warsztat trwa 3 dni od 10.00 do 18.00, tłumaczony będzie na język polski przez doświadczoną tłumaczkę, z którą współpracuję od kilku lat. Na zajęcia należy zabrać ze sobą rzecz, do której jesteś przywiązana/-ny (najlepiej z dzieciństwa) oraz kredki i linijkę.

Informacje i zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka.jurko@wp.pl. ZAPISY I ZALICZKI TYLKO DO 15 MARCA.

 

Warunki płatności:
- należność  za przelot i hotel w wysokości  1 200 zł  płatna do 15.03.09 na rachunek bankowy Scan Holiday sc, numer 09105010251000002238312272. Uwaga na przelewie trzeba podać hasło: JURKO
- reszta opłaty za przelot i hotel w wysokości 889 zł płatna do 15.04.09 na rachunek bankowy Scan Holiday sc, numer 09105010251000002238312272. Uwaga na przelewie trzeba podać hasło: JURKO
- zaliczka za warsztat w wysokości 500 zł  płatna do 15.03.09 na rachunek bankowy Agnieszki Jurko
- reszta należności za warsztat w wysokości 590 zł  płatna do 15.04.09 na rachunek bankowy Agnieszki Jurko

Rezygnacja z wyjazdu:
- potrącenie 20%  liczonych od całkowitej ceny imprezy Scan Holiday sc oraz kosztu warsztatu przy rezygnacji zgłoszonej po 20.03.2009 do 31 dni przed wylotem
- potrącenie 100%   ceny rzeczywistej imprezy Scan Holiday sc oraz kosztu warsztatu przy rezygnacji zgłoszonej od 30 dnia do dnia wylotu (dzień wylotu nie jest wliczany do naliczenia kosztów rezygnacji)

 

UWAGA: Istnieje możliwość  uczestniczenia tylko:

- w jednodniowej wycieczce do Kairu (26 maja) połączonej z prywatnym zwiedzaniem Wielkiej Piramidy Cheopsa. Opłata 105 USD oraz opłata 7500 funtów egipskich (ok 4500 zł  za całą grupę)  podzielona między uczestników.

- lub tylko w prywatnym zwiedzaniu Wielkiej Piramidy Cheopsa (bez zwiedzania Kairu). Opłata 50 USD oraz opłata 7500 funtów egipskich (ok 4500 zł  za całą grupę) podzielona między uczestników. Przelot do Kairu we własnym zakresie.

Mamy piramidę tylko do naszej dyspozycji tzw. private hours od 16.00 do 18.00,  Tom de Winter poprowadzi medytację w Wielkiej Komnacie.  Szczegóły i zapisy u organizatorki Agnieszki Jurko.

 

MOŻLIWE FAKULTATYWNE WYCIECZKI:

26 maja - wycieczka  fakultatywna do  KAIRU


PROGRAM:
- Muzeum Narodowe w Kairze
- alabastrowy meczet Mohameda Ali
- wejście na teren piramid i Sfinksa
- wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa  (słynnej z niezwykłych właściwości)
- nowy bazar Khan El Khalili
- lunch na 5* statku na Nilu (bez napojów)
- wizyta w manufakturze papirusów

Giza:  Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks.
Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

Wielka piramida Cheopsa  to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości.  Podróż w głąb piramidy jest trudna, trzeba dużo wchodzić pod górę i jest duszno, dlatego należy zabrać ze sobą wygodne ubranie i wodę do picia. Przez większość czasu będziesz zgięta/ty w pół albo trzeba będzie wchodzi na czworaka.

Sfinks:
tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapnia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa   IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu, stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

Muzeum Narodowe:  największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

Meczet Mohameda Ali:  Minarety meczetu wznoszą się wysoko w niebo nad Kairem i wyglądają wspaniale z każdego punktu w mieście. Meczet był wzorowany  na Niebieskim Meczecie w Istambule.  Mohamed Ali jest pochowany pod marmurową symboliczną płytą po prawej stronie od wejścia. Nad alabastrowym dziedzińcem wznosi się francuski zegar  podarowany przez Ludwika  Filipa, w zamian za obelisk zdobiący paryski Plac de la Concorde.

Opłata: 105 USD od  osoby.
Opłata  jest trochę wyższa od standardowych cen (o ok 10 usd), ale zawiera bilety wstępu do Wielkiej Piramidy Cheopsa  (tylko 200 wejść dziennie a bilety są wyprzedawane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, wycieczki turystyczne nigdy nie obejmują zwiedzania tej piramidy),   dla naszej wygody postanowiłam też zamówić lepszy standard autokaru, zdecydowałam się na rozbudowany program zwiedzania i lepsze wyżywienie.  Minimalna liczba uczestników: 20 osób.

Cena obejmuje:

- bilety wstępu (oprócz prywatnego pobytu grupy w piramidzie Cheopsa)
- lunch (napoje płatne dodatkowo)
- transport w klimatyzowanym autokarze z WC i video
- wynagrodzenie dla kierowcy i przewodnika
- opłatę za wjazd do Kairu
- ubezpieczenie grupy

Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Panie, aby mogły wejść do meczetu  muszą mieć spódnicę lub szorty zakrywające kolana oraz zakryte ramiona. Przejazd trwa około 6 godzin.  Na śniadanie  suchy prowiant, który wyda recepcja przed odjazdem.

UWAGA:
Powyższa  cena nie zawiera tzw private hours w Piramidzie Cheopsa czyli zezwolenia od ministerstwa na prywatny pobyt naszej grupy (tzn. bez żadnych innych turystów w tym samym czasie). Tom de Winter pojedzie z nami do Kairu tylko wtedy, jeżeli otrzymamy zezwolenie na prywatne zwiedzanie. W tym przypadku mielibyśmy 2 godziny tylko do naszej dyspozycji. Tom poprowadziłby wtedy medytację w Wielkiej Komnacie a Shirlie Roden zaśpiewałaby  dla nas.  Oficjalna opłata za prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa wynosi  7 500 funtów egipskich (około 120-200 zł od osoby w zależności od ilości zainteresowanych osób). 


Na terenie świątyń i piramid  zabronione jest prowadzenie warsztatów lub medytacji. Abyśmy jednak mogli odczuć niezwykłą moc świętych miejsc proponuję, żeby każdy zabrał odtwarzacz CD lub MP3. Ostatniego dnia warsztatu każdy uczestnik otrzyma nagraną medytację Merkaba na płycie CD lub w formacie MP3. Płyta przyda się do samodzielnej praktyki w domu oraz właśnie do medytacji w świątyniach i na terenie piramid.28 maja - wycieczka  do  LUKSORU


PROGRAM:
- Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona
- transport łodzią motorową na Wschodni Brzeg
- Wschodni Brzeg: świątynia w Karnaku,
- lunch w 5* restauracji „Regina” (napoje płatne dodatkowo)
- wizyta w  manufakturze esencji perfumeryjnych
- odpoczynek w najsłynniejszej lokalnej kawiarni  (do wyboru bezpłatnie: jeden napój bezalkoholowy lub fajka wodna tzw. szisza)
- świątynia nocą w Luksorze (koło 19.00)

Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Tybetańskich.Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi)  były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard  Carter  odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

Świątynia Hatszepsut:  Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczynę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów. Cześć reliefów została zniszczona, a pozostała część przedstawia sceny życia na wsi, sceny rodzinne, podróże morskie.

Kolosy Memnona:
wśród pół trzciny cukrowej siedzą dwa kolosy o wysokości 19,5 m każdy. W przeszłości strzegły bramy prowadzącej do świątyni grobowej Amenhotepa III, z której nic się nie zachowało. Prawy kolos został uszkodzony podczas trzęsienia ziemi w 27 roku i od tego czasu o zachodzie słońca  wydawał różne dżwięki a Grecy wierzyli, że to Memnon śpiewa dla swojej matki Eos.

Świątynia w Karnaku:
świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół światynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.

Świątynia w Luksorze:
świątynia  jest dobrze zachowana , ponieważ niemal w całości  przykrył ją piasek a do końca  XIX wieku  także zabudowa obecnego miasta. Została zbudowana w zasadzie przez dwóch królów.  Amenhotep III, który także wzniósł Kolosy Memnona i Trzeci Pylon w Karnaku. Ramzes II dobudował imponujący  pylon z obeliskami, kolosy i dziedziniec otoczony kolumnami.


Opłata: 100 USD od  osoby.
Opłata  jest trochę wyższa od standardowych cen (o 5 usd od wycieczek sprzedawanych na miejscu przez lokalnego rezydenta), ale dla naszej wygody postanowiłam zamówić lepszy standard autokaru oraz zdecydowałam się na rozbudowany program zwiedzania, lepszą restaurację oraz  na  pozostanie  do 20.00,   aby umożliwić także zwiedzenie pięknie oświetlonej wieczorem świątyni w Luksorze. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.

Cena obejmuje:
- bilety wstępu
- lunch (napoje płatne dodatkowo)
- transport w klimatyzowanym autokarze z WC i video
- wynagrodzenie dla kierowcy i przewodnika
- obowiązkowa opłata dla policji za konwój  przy powrocie po godz. 18.00
- ubezpieczenie grupy

Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa około 5 godzin.  Wyjazd z hotelu o 5 rano,  powrót koło północy. Na śniadanie będzie suchy prowiant, który wyda recepcja przed odjazdem. Tom de Winter nie jedzie z nami na tę wycieczkę (był już wielokrotnie w Luksorze i nie może prowadzić medytacji, ze względu na obowiązujące przepisy), ale podczas warsztatu opowie o powiązaniach Merkaby z miejscami, które będziemy zwiedzać.